X
تبلیغات
زولا

همه چیز از هر کجا

مطالب خواندنی و ورزشی

T h e B e i j i n g O l y m p i c 2 0 0 8 W a l l p a p e r

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

دلیل انتخاب 5 سمبل مختلف برای المپیک 2008 پکن مشابهت آن با 5 حلقه رنگی المپیک است. مقامات برگزار کننده المپیک از ابتدا تلاش کردند شعار دوستی، صلح و برابری را با ارایه این 5 سمبل جدید به بهانه المپیک 2008 پکن منتشر کنند. از طرفی سعی شد این سمبل‌ها برای کودکان بسیار آشنا و ملموس باشد.

طراحی چنین سمبل‌هایی کار ساده‌ای نیست؛ چرا که باید توقع چند مقطع سنی برآورده شود. بدین منظور تمام طراحان چینی به احترام شرکت تبلیغاتی (فوآ) کنار رفتند تا این پروژه بزرگ توسط بزرگ‌ترین شرکت طراحی چین کلید بخورد. (فوآ) ، یک شرکت بین‌المللی با اهداف گوناگون است و در اجرای این پروژه بزرگ از اروپایی‌ها کمک گرفته است. نکته کلیدی در طراحی پنج سمبل این بود که به دستور رئیس‌جمهوری چین سنت این کشور نباید فراموش می‌شد.
در فرهنگ باستانی چین سمبل‌های فراوانی برای بازگویی سنت‌‌‌ها وجود دارد که کودکان نیز با آنها آشنا هستند و تمام آنها در خوش‌شانسی و داشتن آروزی خوب برای دیگران مشترکند. بدین منظور سمبل های مخصوص ارتفاعات و جنگل‌های چین با ویژگی‌های افسانه‌ای آنها و 5 رنگ حلقه‌های المپیک ارایه می‌شود به طوریکه از آنها بتوان در بازی‌های کامپیوتری، تولید عروسک و داستان‌های کودکانه استفاده شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بی بی به رنگ آبی، جینگ جینگ به رنگ مشکی، هوآن هوآن به رنگ قرمز، یینگ یینگ به رنگ نارنجی و نی نی به رنگ سبز پنج سمبل بیست و هشتمین دوره بازی های المپیک 2008 پکن را تشکیل می دهند.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بی بی، ماهی و آب برای بقای زندگی

بی بی یکی از سمبل های المپیک پکن و نام ماهی در فرهنگ چینی ها است. سر این عروسک ‌(BeiBei) که به رنگ آبی طراحی شده، ماهی را در امواج خروشان آب نشان می دهد. صورت بی‌بی بسیار آرام و با شخصیت است. در هنر و فرهنگ سنتی چین رابطه بین ماهی و آب، سمبلی از تلاش برای بقا و زندگی است. (بی‌بی) نام ماهی در فرهنگ چینی‌هاست که با رویت آن سالی خوب و پر از موفقیت رقم خواهد خورد.
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

جینگ جینگ، سمبلی برای سعادتمندی

جینگ جینگ سمبل حلقه مشکی المپیک و همان پاندای معروف چینی ها است. این عروسک jing jing باعث لبخند بچه‌ها می‌شود و به نوعی سمبل سعادتمندی و خوشحالی برای آینده کودکان چین است. این موضوع از صورت پر امید این عروسک درک می‌شود. در مراسم افتتاحیه جینگ‌جینگ بیش از سایه سمبل‌ها جنب و جوش دارد چرا که پاندا به واقع سمبل اصلی چین است و قرار بود از ابتدا تنها پاندا معرف این بازی‌ باشد. مردم در تمام نقاط چین شناخت کاملی از این سمبل و ویژگی‌های باستانی آن دارند. جینگ جینگ برای شناسایی رابطه بین طبیعیت و مردم طراحی شده است و در کلیپ‌های تصویری و بازی‌های کامپیوتری کنار جنگل‌های سرسبز چین دیده می‌شود. به هیچ وجه سعی نشده مساله قدرت از این عروسک تداعی شود.
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

هوآن هوآن، برادر بزرگ سمبل ها

هوآن هوآن به عنوان برادر بزرگ سمبل های دیگر شناخته شده است. این عروسک به رنگ قرمز طراحی شده است، روی سرش آتش قرار دارد. او فرزند آتش است. وی همیشه مثل حلقه قرمز المپیک در مرکز قرار دارد و از همه سریع‌تر می‌دود، می پرد و قوی‌ترین است. از طرفی میهمان‌نوازی با آغوش گرم چینی‌ها با این اسم تبلیغ می‌شود. در ورزش‌های توپی بیشتر این عروسک تقسیم می شود.
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
 

یینگ یینگ، بزی سریع و خوش خنده

یینگ یینگ سمبل نارنجی این دوره المپیک است که به شکل بزی سریع و خوش خنده طراحی شده است. این عروسک ying ying مثل بقیه بزها بسیار سریع و خوش‌خنده است و در مسابقات روی زمین و حتی ارتفاعات همیشه اول است. این سمبل وسعت، عظمت و بهره‌وری است و بزرگی کشور و ملت چین را تداعی می‌کند. مردم چین با رویت این بز نایاب در ارتفاعات شمالی سالی سراسر سلامتی و خوشبختی پیش رو خواهند داشت. یینگ یینگ گاهی چندان پرسرعت می‌دود که بی‌اختیار پرواز می‌کند این بز از نوعی اسانس ارتفاعات تبت تغذیه می‌کند که بسیار مغذی و انرژی زاست. او در کنار رنگ سبز سمبلی از طراوات است.
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
 

نی نی، پرنده ای برای خوش شانسی کودکان

نی نی، نوعی چلچله دریایی و پرنده ای برای خوش شانسی کودکان است. این پرنده را هر بهار و تابستان یکبار می‌شود مشاهده کرد و این کار فقط از عهده بچه‌ها برمی‌آید. صورت زیبا و خندان او توسط کسانی رویت می‌شود که مانند خودش باشند. بر روی سر این عروسک سبز، پرنده‌ای به نام کایت در حال پرواز است که از کودکان مراقبت می‌کند. این پرنده در چین باستان نوعی چلچله دریایی است که در سختی‌های فراوان و طوفان‌های شدید هرگز فرزندان خود را تنها نمی‌گذارد. بال‌های طلایی این پرنده سمبلی از تسخیر آسمان‌ها و خوش‌شانسی کودکان است که تحت پوشش او هستند. گفتنی است که در ورزش ژیمناستیک این عروسک بیشتر توزیع خواهد شد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

تاریخ ارسال: جمعه 25 مرداد‌ماه سال 1387 ساعت 07:29 | نویسنده: سهیل | چاپ مطلب
نظرات (2)
جمعه 25 مرداد‌ماه سال 1387 09:13
امین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
وبلاگ عالیی دارید به وبلاگ من هم یه سر بزنید.
شنبه 26 مرداد‌ماه سال 1387 21:12
هنوز دانش آموزم(آیه طاها)
امتیاز: 0 0
لینک نظر
منتظران ظهور فردی که دنیا را قرار است به عدالت و صلح ومهربانی فرا بخواند، نمی توانند باریاکاری و ستم و دروغ و سازش با ستمکاران همراه باشند. این تولد پر میمنت بر همه ی آزادیخواهان و عدالت دوستان مبارک باد.

برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد